Good Charlotte-info

27. června 2007 v 13:14 | chol-elfik |  Hudbička
GOOD CHARLOTTE noví králové popové scénky..
(Billy)William Dean Martin(23),Paul Thomas(24),Chris Wilson(23) a dvojčata Joel Ryan Reuben a Benji Levi Maddenovi(25)..Good Charlotte je bláznivá partička z městečka Annapolis.Rozjeli svou hudební kariéru peckou ,,Lifestile Of The Rich And Famous´´,ve které se pořádně navážejí do bohatých a slavných lidí:,,Mějte slitování s prominentama,pořád se počurávaj a nadávaj jak maj těžkej život.Musí to být hrozný mít tolik peněz´´zpívají Good Charlotte ironicky!!!,,Když seš slavnej a máš prachy tak ti projde úplně všechno snad i vražda, nebo když si někdo jako já zapálí jointa tak ho hned dostanou a pošlou za katr,ale někdo kdo jede v kokainu tak se klidně může stát prezidentem´´nadává kytarysta Benji Madden.Klukům se povedla nejen první písnička ale dokonce celé album The Young And The Hopeless,kde skvělě zvládli mix tvrdého punku a melodickáho popu a to celé okořenili skvělími texty..Název GOOD CHARLOTTE si vypújčili z dětské knížky Willbur a Charlotte..
William Dean Martin (Billy):je v GC kytarystou,narodil se 15.června 1981 v Naptond/Marylind.Právě on se pstaral o bratry Maddeny v době ,kdy je kvůli neplacení nájmu vyhodili z jejich pronajatého bytu.Billyho zajímá móda a sbírá figurky postav z Hvězdných válek..
Paul Thomas :Narodil se stejně jako Benji a Joel ve Waldorfu.Narodil se 5.říjne 1980..S dvojčaty se kamarádí už od malička,v GC hraje na baskytaru .Paul píše básně které v nejbižší době chystá vydat jako knihu..Kromě skládání zbožňuje taky počítačové hry.
Benjamin Levi Madden :Poznáte ho podle bodlin na hlavě,piersingu ve rtech a rozmazané řasenky na tvářích.Bláznivý kytarysta se narodil 11.března 1979 ve Waldorfu.Díky své oblibě porušovat včechna pravidla a zákony ho všichni přezdívají KID VICIOUS(neboli zlobivé dítě).Benji je nejvíc pyšný na svého Harleye Davidsona z roku 1963.Nejvíc úlítává na holkách s piercingem a tetován
Joel Ryan Reuben Madden: I když je Joel jen o deset minut mladší než jeho dvojče Benji,má úplně jinou povahu.Je to klidný týpek,který v kapele píše texty a zpívá.Kvůli svým ulítlím nápadům a černému humoru mu říkají SICKBOY(neboli magor).Ve svém volném čase nejraději čte.
SPRÁVNÁ DVOJKA: 3. března 1979 se ve Waldorfu v americkém státě Maryland se narodila dvojčata Benji a Joel neměli moc šťastné dětství.Naštěstí se mohli spolehnout jeden na druhýho.Začali hledat útěchu v hudbě.Spolu se starším bráchou Joshem poslouchali vypalovačky od Rancid, Minor Thread, The Smiths,The Cure a další. Tenhle styl je opravdu moc ovlivnil .V šestnácti se Benji naučil hrát na kytaru a Joel se věnoval zpěvu..,,Byla to pro nás správná volba zpomíná Benji."Hned na to jsma začali skládat vlastní písničky. Jakmile jsme se vrátili ze školy, zavřeli jsme se do pokoje a tam jsme každý den hráli a zpívali."Benji .Je zajímavé,že i když se oba bráchové narodili jen pár minut po sobě, je každý z nich jiný.Zatím co Benji je drsnej urostlej týpek,tak Joel váží asi o pět kilo míň a je o pět cenťáků větší,má míň tetování,je vegetarián a místo večírků si radši čte.To sme přitom jedno vaječná dvojčata zdůrazňuje Benji!!!!!!!!!!!!
Good Charlotte bojují proti sebevraždám!!!!!!!!!!
Kapela GC bojuje proti nesmutnější ze všech příčin smrti,a to sebevraždě.Se singlem HOLD ON se snaží dodat odvahu všem kdo mají pocit že už nechtějí dál žít..Benji říká:Chceme aby si lidi uvědomili,že sebevražda není žádný řešení.Ve video klipu uvidíte šokující záběry na sebe vrahy,které se podařilo zachránit..!!!!!!!!!!!
Good Charlotte a jejich začátky !
Když se k nim přidal basák Paul a bubeník Aaron, pojmenovali svou kapelu podle dětské knížky "Good Charlotte" a svoje první vystoupení měli u souseda ve sklepě před asi 20 lidmi. "Hráli jsme jenom naše vlastní písničky, protože jsme nebyli dost dobrý na to, abysme se naučili songy někoho jinýho."
Benji s Joelem se začali věnovat hudbě, ikdyž neměli skoro žádné peníze na vybavení ani žádné kontakty s hudebním průmyslem. Good Charlotte natočili první demo, napsali svůj životopis a začali to rozesílat do všech nahrávacích společností, které našli v časopisech.
"Do těch dopisů jsme psali: my jsme Good Charlotte a pokud s náma podepíšete smlouvu hned, vyjde vás to mnohem levnějc, než když budete čekat." vzpomíná Benji. "Měli jsme štěstí, že jsme nebyli moc informovaný. Proto nás nemohlo odradit to, jak to v showbusinessu opravdu chodí."
V červnu 1997 dvojčata odmaturovala a jako dárek za ukončení školy jim maminka darovala letenky do Kalifornie. "Některé z našich oblíbených kapel jako třeba Green Day začínali v klubu 924 Gilman Street na východním pobřeží. Takže když jsme odmaturovali, hned v létě jsme jeli navštívit ten klub. Nikdy předtím jsme ani neletěli letadlem, ale měli jsme tetu v Berkeley a ta nás nechala u sebe přespat."
Bráchové se vrátili domů do Marylandu s novou inspirací a odhodláním. Přestěhovali se do Annapolis, kde odehráli spoustu koncertů a na živobytí si vydělávali "všema možnejma špinavejma pracema." Benji jich vyzkoušel přes 30! "Byly to těžký časy, ale zároveň jsme se měli fajn. Občas je dobrý mít hlad."
Když se ke Good Charlotte přidal i druhý kytarista Billy, kapela byla kompletní. Vyhrála místní soutěž a jejich song "Can't Go On" byl zařazen na výběrové album místních talentů. Začal se o ně zajímat jeden manažer a kapela Lit jim nabídla, aby jim dělali předskokany na jejich vyprodaných koncertech na východním pobřeží.
"Neměli jsme prachy, neměli jsme auto a tak jsme se nemohli dopravit na koncerty. Naše maminka bydlela na pozemku sousedů v něčem, co by se dalo nazvat kůlna, a jediný, co měla, byla malá dodávka. Přesto nám to auto dala, abysme mohli jet na ty koncerty a řekla, že sama se do práce dostane vlakem nebo pěšky. To jenom dokazuje, jak moc při nás celou dobu stála."
"Když jsme v prosinci 1999 vystupovali v New Yorku s Lit, všechny nahrávací společnosti nám odpověděli. Smlouvu s Epic jsme podepsali v květnu 2000 ve studiu, kde jsme natočili naše první album Good Charlotte a to vyšlo v září 2000."
Od té doby byla kapela pořád na cestách. Po 3 měsících koncertování s MxPx přišlo Warped Tour 2001 a pak vystupovali až do Vánoc. Také jeli na turné do Austrálie a na Nový Zéland, kde se jejich debutové album stalo platinovým. Díky stálému vystupování získali Good Charlotte spoustu fanoušků a jejich videa "Little Things", "Motivation Proclamation" a "Festival Song" se začali často objevovat na MTV. Na americkém MTV dokonce Benji a Joel uváděli (a myslím, že ještě uvádí) pořad "All Things Rock".
V roce 2002 vydali Good Charlotte druhé album s názvem "The Young and the Hopeless" a na podzim roku 2004 vyšlo třetí CD "The Chronicles of Life and Death".
Benji říká: "Nemyslím si, že jsme lepší, než ostatní kapely, ikdyž si myslím, že jsme upřímnější a přirozenější, než většina z nich. Chceme, aby nás lidi posuzovali podle toho, co opravdu děláme a ne, aby nás zařadili do nějakého žánru mezi další kapely, se kterýma nemáme nic společnýho."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co poslouchate za hudbu?

Rap,hip hop 22.5% (27)
Rock 29.2% (35)
punk 10.8% (13)
metal 13.3% (16)
emo 16.7% (20)
něco jinyho 7.5% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama